ژله چند لایه


زمان آماده سازی: 
کمتر از ۳۰ دقیقه
زمان پخت: 
بیش از ۳ ساعت
نوع خوردنی: 
دسر
وعده: 
میان وعده
منطقه / قومیت: 
غیر ایرانی
مناسبت: 
همیشگی

گام ۱

مواد لازم:
پودر ژله در دو رنگ قرمز و آبی
پودر دسر نارگیل
قالب

ابتدا طبق دستور نصف پودر ژله قرمز را را با نصف لیوان آب جو

گام ۲

بعد از 2 ساعت یا بیشتر که ژله کاملا گرفت. نصف پودر دسر نارگیل را با یک لیوان شیر داغ حل کنید. وقتی مخلوط کاملا سرد شد روی ژله اولی بریزید و دوباره در یخچال بگذارید تا بگیرد

گام ۳

بعد از اینکه ژله سفید بسته شد، نصف ژله آبی را نیز با نصف لیوان آب داغ حل و به آن نصف لیوان آب سرد اضافه کنید و روی ژله قبلی که کاملا بسته شده و به رنگ سفید بود بریزید.

گام ۴

باقیمانه ژله ها را ( آبی و قرمز ) را با هم مخلوط تا به رنگ بنفش درآید و بعد روی لایه بعدی بریزید و در یخچال بگذارید. بعد از اینکه این لایه هم کاملا بسته شد، باقیمانه پودر دسر نارگیل را با یک لیوان شیر داغ مخلوط و وقتی سرد شد روی لایه بعدی بریزید .

گام ۵

بعد از اینکه ژله کاملا خود را گرفت میتوانید آن را برش دهید.

گام ۶

این دسر نیاز به وقت و حوصله دارد. موفق باشید

شنبه، 24 مرداد 1388 - ارسال شده توسط: گورمند

پیشنهــاد

اگــ ه لایــ ه ایــن ژلــ ه هــا ، یعنی بــد از اینکه مثلا لایـ ه توت فرنگی ریخته شــد یــ ه لایــ ه پتیمــانژ بذاریــم و بعد از ســرد شــدن لایـ ه توت فرنگی ، رو ی لایـ ه ی پتیمانژ یـ ه لایـ ه ژلـ ه مثلا نارگیــلی بریزیم هم واقعا خوشمزه می شــ ه :x

عاللللللللللللللللللللللللللل

عاللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللیست

هوووووووووووووووووووووووووووو

هوووووووووووووووووووووووووووووووم  

به نظر خیلی خوش مزه میاد من تا حالا  ژله رو تو پیرکس درست نکردم نمیچسبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه چسبید چی ؟ باید جلوی مهمونام رو سفید در بیام لطفا خیلی خوب و دقیق و حساب شده لم این کارو به من بگین ممنون میشم :)

پاسخ

حتما يكبار قبل از درست كردن براي ميهمان براي خود درست كنيد. اگر مطمئن نيستيد كه بتوانيد با ظرف پيركس ژ‍له را از قالب در بياوريد از قالبهاي مخصوص ‍ژله و يا قالبهاي سيليكوني استفاده كنيد.

سئوال

منظورتون از پودر دسر نارگيل چيه ؟ از كجا ميشه تهيه كرد لطفاًً راهنمايي بفرمايين فوري مرسي

پاسخ

منظور همان پودينگ  نارگيل است.

تزيينات و سفره آرايي

با سلام و تشكر فراوان از شما ، من به تزيينات و سفره آرايي خيلي علاقه دارم اما تا به حال موفق به بازكردن اين فايل در پايگاه شما نشده ام و خيلي ناراحتم . لطفاً راهنمايي كنيد يا حداقل جاي كليك تزيينات و سفره آرايي را تغيير دهيد .

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پایگاه Gourmand.ir می باشد.